Women's Leadership Committee

The District Education and Outreach Coordinators are an integral component of Farm Bureau, dedicated to educating the public through programs and events that promote a positive image of agriculture.

Isabella Chism
Chairwoman

Chism is the Second Vice President of Indiana Farm Bureau. She chairs the State Women’s Leadership Committee.

ChismIsabella
Jan Bohling
District 1

Bohling represents members in Fulton, Lake, LaPorte, Marshall, Porter, Pulaski, St. Joseph and Starke counties.

BohlingJan


Colleen Johnson
District 2

Johnson represents members in Allen, Elkhart, DeKalb, Kosciusko, LaGrange, Noble, Steuben and Whitley counties.

JohnsonColleen
Marla Storm
District 3

Storm represents members in Benton, Carroll, Cass, Clinton, Jasper, Newton, Tippecanoe and White counties. 

StormMarla


Janis Highley
District 4

Highley represents members in Adams, Blackford, Grant, Howard, Huntington, Jay, Miami, Tipton, Wabash and Wells counties. 

HighleyJanis
Margaret Gladden
District 5

Gladden represents members in Boone, Fountain, Hendricks, Montgomery, Morgan, Parke, Putnam, Vermillion and Warren counties. 

GladdenMargaret


Julie Golliher
District 6

Golliher represents members in Delaware, Hamilton, Hancock, Henry, Madison, Marion, Randolph and Wayne counties. 

GolliherJulie
Michelle Stanger
District 7

Stanger represents members in Clay, Daviess, Green, Knox, Lawrence, Martin, Monroe, Owen, Sullivan and Vigo counties.

StangerMichelle


Cindy Ramsey
District 8

Ramsey represents members in Bartholomew, Brown, Decatur, Fayette, Franklin, Johnson, Rush, Shelby and Union counties. 

RamseyCindy
Sheryl Seib
District 9

Seib represents members in Crawford, Dubois, Gibson, Orange, Perry, Pike, Posey, Spencer, Warrick and Vanderburgh counties.

SeibSheryl


Theresa Gottbrath
District 10

Gottbrath represents members in Clark, Dearborn, Floyd, Harrison, Jackson, Jefferson, Jennings, Ohio, Ripley, Scott, Switzerland and Washington counties. 

Theresa Gottbrath