About

Board of Directors

  • Don Villwock

    President

    Don Villwock of Edwardsport, took office as president of Indiana Farm Bureau and Indiana Farm Bureau Insurance in January 2002. His farming operation produces white corn, soybeans, seed soybeans, and seed wheat.

    READ MORE  
  • Randy Kron

    Vice President

    Randy Kron of Evansville became vice president of Indiana Farm Bureau in January 2002. He and his wife, Joyce, farm about 2,000 acres near Evansville, raising yellow corn, white corn, soybeans and wheat.

    READ MORE  
  • Isabella Chism

    Second Vice President

    Isabella Chism is the second vice president of Indiana Farm Bureau and also serves on the IFB board of directors and its affiliated companies, including Indiana Farm Bureau Insurance. She is a member of the executive committee and chairs the State Women’s Leadership Committee.

    READ MORE  
  • Mark Sigler

    Chief Operating Officer/Treasurer

    Mark Sigler came to Indiana Farm Bureau in June 1987 as a staff member in the Commodity Division.

    READ MORE  
  • Larry Jernas

    District 1

    Jernas represents members in Fulton, Lake, LaPorte, Marshall, Porter, Pulaski, St. Joseph and Starke counties.

  • Kevin Ousley

    District 2

    Ousley represents members in Allen, Elkhart, DeKalb, Kosciusko, LaGrange, Noble, Steuben and Whitley counties.

  • Kevin Underwood

    District 3

    Underwood represents members in Benton, Carroll, Cass, Clinton, Jasper, Newton, Tippecanoe and White counties.

  • Steve Maple

    District 4

    Maple represents members in Adams, Blackford, Grant, Howard, Huntington, Jay, Miami, Tipton, Wabash and Wells counties.

  • David Wyeth

    District 5

    Wyeth represents members in Boone, Fountain, Hendricks, Montgomery, Morgan, Parke, Putnam, Vermillion and Warren counties.

  • Scott Trennepohl

    District 6

    Trennepohl represents members in Delaware, Hamilton, Hancock, Henry, Madison, Marion, Randolph and Wayne counties.

  • Jeff Gormong

    District 7

    Gormong represents members in Clay, Daviess, Greene, Knox, Lawrence, Martin, Monroe, Owen, Sullivan and Vigo counties.

  • Mark Bacon

    District 8

    Bacon represents members in Bartholomew, Brown, Decatur, Fayette, Franklin, Johnson, Rush, Shelby and Union counties.

  • Philip Springstun

    District 9

    Springstun represents members in Crawford, Dubois, Gibson, Orange, Perry, Pike, Posey, Spencer, Warrick and Vanderburgh counties.

  • Robert L. Schickel

    District 10

    Schickel represents members in Clark, Dearborn, Floyd, Harrison, Jackson, Jefferson, Jennings, Ohio, Ripley, Scott, Switzerland and Washington counties.

Member Benefits
You need to be a member and log into the Members Only section of this site to receive details for discounts.
Log in »Join »
Contact Us
For more information about news release, photography, video or story ideas find contact numbers and emails.
Read More »